Opel Astra Işık Paket Yapımı | Nisa Oto Servis | Motor | Mekanik | 0538 432 01 58
Open/Close Menu Aracın marka ve modeli farketmeksizin ihtiyacınız olan tüm servis, bakım, onarım, kaporta, boya, elektrik, elektronik, beyin tamir, şanzuman revizyon, motor revizyon vb. hizmetlerimizden faydalanın.

Opel Astra tasarımındaki sportifliği yol tutuşuna yansıtabilen bir otomobil. Aracın öncüsüne kıyasla 200 kg’ye varan kilo kaybı sayesinde dinamizmi artmış. Direksiyon sisteminin de bu kilo kaybından olumlu etkilendiği bir gerçek.

Virajlarda sürücüden gelen komutları hemen yola aktaran Astra, çok zorlanmadıkça izinden de sapmıyor. Direksiyon netliği konusunda hala istenen seviyede değil ama iyiler arasına çıkmış durumda. Zorlandığında kontrollü şekilde önden kayma eğilimi gösteren otomobilin hassas ESP sistemi hemen müdahalede bulunarak aracı izine sokuyor. Önceki nesilde özellikle arka koltuklarda bir hayli sınırlı olan konfor seviyesi ise yeni nesilde önemli ölçüde artış göstermiş. 17 inçlik jantlarla bile arka koltukta tümsek geçişlerinde zıplamalar yaşamıyorsunuz. Ama yine de vuruntu seslerini duymanız kaçınılmaz. Aracın süspansiyon sistemi yeni nesilde komple elden geçirildiği için sonuç çok başarılı.

Bu sınıfta en iyi yol tutan modellerle bile rekabet edebilecek duruma gelen Astra rijitliği yüksek şasisi sayesinde sürücüsüne de performanslı kullanımlarda güven veriyor. Sakin ve ekonomik kullanımlarda ise motor 6 ileri orana sahip olduğu için tüketimini çok düşüremiyor. Rakiplerinin 7-8 oranlı şanzımanları ekonomi konusunda Astra’dan daha başarılı. Yalıtımın da iyileştirildiği modelde hız arttıkça iç mekanda duyulan rüzgar sesi artış gösterse de çok rahatsız edici olmuyor. Sınıfının en sessizi olmayabilir ama eskisine göre iyi.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2014 AUTO–SERVICE THEME | MADE WITH LOVE!

logo-footer

Bizi Takip Edin: