Opel Astra J Kronik Problemleri | Nisa Oto Servis | Motor | Mekanik | 0538 432 01 58
Open/Close Menu Aracın marka ve modeli farketmeksizin ihtiyacınız olan tüm servis, bakım, onarım, kaporta, boya, elektrik, elektronik, beyin tamir, şanzuman revizyon, motor revizyon vb. hizmetlerimizden faydalanın.

Genelde gördüğüm garantisi dolmuş araçlarda uydurma sorunlar çıkarılıyor ve asıl sorun bal gibi bilindiği halde hedef saptırılarak ”astra işte kronik bir sorun herkeste var” denilerek araç sahibi para ödemeye hazır hale getiriliyor.Arkasından kolay,hızlı değiştirilen ancak pahada ağar parçalar seçilip değiştirilmek isteniyor.Ancak bu parçalar çoğu zaman arızayı gidermeyen ancak hatanın tekrar görülmesini geciktiren parçalardan seçiliyor.
Sonunda arıza ekranda görünür hale gelince hiç sıkılmadan ”yine aynı parça opel astranın kronik sorunu yapıcak bişey yok parçayı tekrar değişicez bu parçanın garantisi olmaz” diyen çok usta var.Lütfen buraya dikkat asla sözle garanti almayın.Yazılı garanti isteyin.Sorun çözülmezse boşyere takılan parçayı geri iade edilebilir şartı koyun.Böyle bir garanti vermeyen servisten kaçın.Soyulmayın….
OPEL ASTRA BENCE ÇOK SORUNSUZ BİR ARAÇ ANCAK SEGMENT OLARAK BAKILDIĞINDA EN TİTİZ İNSANLARIN SEGMENTİNE GİREN BİR ARAÇ.Işık yandı koş yolda kalmayayım usta bir ellesin ışığı silsin diyenlerin segmentinde bir araç.Bunu ustaların çoğu biliyor ve kullanıyor ”kronik parça değişecek” sözüde aman hemen değiştir yolda bırakmasın karşılığını alacaklarınıda biliyorlar.Astra yarı spor bir araç siz onu can kulağıyla dinlerseniz her geçen gün yeni bir ses daha keşfedersiniz halbuki o ses aldığınız günden beri vardır ancak siz onu yeni keşfetmişsinizdir.Akü bitmesi hariç bir gün bile yolda bırakmadı 3 senedir.O kadar zorluyorumki arabayı tannk olsa bu kadar dayanıklı olur bir araç.
Teşekkürler opel tank gibi astra için
Sınırlı sayıdaki helal yiyen ustaya ve servisede teşekkürler
”Kendinizi kandırmayın astra sahipleri kronik sorunlu işte” diyenlerinde sebebi bu yazıda belli diyorum.Başkada birşe demeye gerek yok….saygılar opelciler…

Bakın birkaç yalandan parça değişimi örneği veriyim
1-Debraja basınca ses geliyor usta ”baskı+balata+volant+bilya değişmezse ses kesilmez” sakın volantı değiştirmeyin parçayı elinize alın bakın bozulacak gibi bir parça değil.Balata yarım aşınmış olsa dahi değiştirmek istiyorlar ”açmışken değiştirelim baksana bitmiş” halbuki sizi bir 50 bin daha götürür.eğer araç debriyajı kaçırmıyorsa neden değişir anlamam.Debriyaja basınca gelen sesin öncelikli kaynağı ayırma bilyası arkadaşım bilesin.

2-kızdırma buji beyni;tech 2 cihazında ”kızdırma devresi açık” ikazı varsa beyin değişecek denir.sebebi %99 takılan yan sanayi bujiler,beyin probleminde araç tekleyerek çalışır yada sabah çalıştıramazsın bilesin.

3-Korna basmıyor yada tutukluk yapıyor usta ”direksiyonun alttındaki cim değişecek” %99 yalan.Ya airbag altındaki anahtarlarda problem var yada direksiyonun sağındaki teyp kumandası bu arızayı veriyor bilesin
Yaşadıklarımı yazdım kimsenin kızmaya hakkı yok,işini hakkıyla yapan usta ve servisler zaten alınmaz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2014 AUTO–SERVICE THEME | MADE WITH LOVE!

logo-footer

Bizi Takip Edin: